Nielsen

Logo dodavatele rámovacích materiálů a uměleckých potřeb

Služby: logo a CI

Vytvořeno: 10/2008

Velmi mě potěšilo, že jsem mohla pomoci s redesignem loga firmě Nielsen, kterou považuji za jednu z nejlepších a nejznámějších v daném oboru. Zpočátku jsem váhala, jak nelépe redesign pojmout, protože logo, které firma do té doby používala, bylo pěkné, designově čisté a nadčasové. Na první pohled nebylo co zlepšovat, ale protože věřím, že vždy existuje řešení, začala jsem přemýšlet nad tím, jak logu vtisknout nové trendy v oblasti rámovacích materiálů.

V době, kdy Apple představil nový, revoluční typ mobilního telefonu – iPhone, který byl opět designovým klenotem a těšil se velké popularitě mezi uživateli, bylo jasné, že vizionářská společnost Apple je stále jedním z předních leaderů ve světě moderního designu. Velmi mě to inspirovalo a logu Nielsen, jehož písmena jsem z původního kruhu zkonstruovala do čtverců připomínající rámy, jsem vtiskla ono „applovské“ zaoblení hran, které se stalo od doby prvního iPhone velice žádané. Logo jsem ponechala v jednoduché, jednobarevné formě bez jakéhokoliv piktogramu, čímž jsem zachovala návaznost na předchozí verzi.

Kromě loga jsme ve společnosti Design PLUS vytvořili také nové internetové stránky firmy Nielsen, na kterých jsem se po grafické stránce částečně podílela.

Logo

Logo
Helena (Knotková) Urbánková, DiS. (grafička)
životopis

+420 604 460 897

h.knot@seznam.cz

helenaknotkova (skype)

www.helenak.cz

Paláskova 1106/1, 182 00 Praha 8

Fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku od 31. 8. 2004.

IČ 71338845 / Ev. č. ŽL: 310008-79178-00, ŽO/F/04/3496

Evidující úřad: Městská část Praha 8, živnostenský odbor

Pokud máte zájem o spolupráci, napište mi prosím.

 
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies